Kalendarium wydarzeń 2024


2-3 marca 2024r. – projekt „Regionalista”

Wspólnie z przewoźnikiem Cargo Master z Torunia, firmą Migro oraz z firmą Morvi z Torunia zapraszamy na dwa dni kolejowej podróży po Kujawach połączone z przejazdem zabytkowymi autobusami Ikarus bydgoskich miłośników komunikacji miejskiej.


27 – 28 kwietnia 2024r.

Powitanie sezonu turystycznego 2024.

Wspólnie z przewoźnikiem Cargo Master z Torunia, firmą Migro, firmą Morvi z Torunia oraz Wyrzyską Koleją Powiatową zapraszamy na przejazd pociągiem zabytkowym z Torunia do Białośliwia oraz pociągiem wąskotorowym prowadzonym parowozem z Białośliwia do Nieżychowa. Przejazd z Białosliwia do Mirosławia Ujskiego. Odwiedzimy także Szubin i kilka bocznic. Wydarzenie dwudniowe, a o szczegółach powiadomimy w lutym.


Weekend majowy 2024

Wspólnie ze Stowarzyszeniem „Dolina Brdy 1956” oraz Muzeum Komunikacji w Paterku zapraszamy na rejs z Bydgoszczy do Nakła nad Notecią z przejazdem zabytkowym autobusem Jelcz 043 tzw. „Ogórek”

Uczestnicy wydarzenia będą podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa uczestników płynie z Bydgoszczy do Nakła nad Notecią i wraca zabytkowym Jelczem 043, natomiast druga grupa uczestników jedzie z Bydgoszczy Jelczem 043 i wraca z Nakła nad Notecią do Bydgoszczy rejsem po Kanale Bydgoskim.

O szczegółach poinformujemy w marcu.


14-16 czerwca 2024r.

Zapraszamy wspólnie z Chojnickim Stowarzyszeniem Miłośników Kolei, PKP Cargo, Polregio, przewoźnikiem Cargo Master z Torunia, firmą Migro oraz z firmą Morvi z Torunia na trzy dni kolejowej przygody.

14 czerwca pociąg specjalny pojedzie z Torunia przez Grudziądz i Wierzchucin do Lipowej Tucholskiej. Na stacji Lipowa Tucholska skład zostanie podzielony na dwie części. Lokomotywa SM42-741 pojedzie z jednym wagonem klasy drugiej przez Szlachtę i Czersk do Bąka, a lokomotywa SU42-536 pojedzie z pozostałym składem przez Szałamaje do Bąka. Na stacji Lipowa Tucholska wykonamy pamiątkowe zdjęcie stojących obok siebie składów, kolejne zdjęcie dwóch składów będzie na skrzyżowaniu linii 201 z 215. Pociągi będą miały zaplanowany rozkład w taki sposób aby jednocześnie wjechać na stację Bąk.

Na stacji Bąk nastąpi oblot obu składów. Lokomotywa SM42-741 pojedzie z jednym wagonem przez Szałamaje do Lipowej Tucholskiej a lokomotywa SU42-536 z pozostałą częścią przez Czersk i Szlachtę do Lipowej Tucholskiej. Pociągi spotkają się na przecięciu linii 201 i 215 oraz na stacji Lipowa Tucholska. Następie w odstępie około 30 minut pojadą z Lipowej Tucholskiej do Wierzchucina. Na stacji Wierzchucin połączymy dwa pociągi i udamy się przez Tucholę do Pruszcza-Bagienicy. Z Pruszcza-Bagienicy przez Tucholę pojedziemy do Chojnic gdzie zakończymy dzień. Natomiast jeśli wystarczy czasu to wykonamy jeszcze kurs do Brus i z powrotem.

15 czerwca pojedziemy z lokomotywą ST44-1228 z Chojnic do Gniezna i z powrotem linią 281.

16 czerwca składem z lokomotywą SU42-518 pojedziemy do przez Złotów, Wałcz i Kalisz Pomorski do Drawna, odwiedzimy Kalisz Pomorski Miasto jadąc do Złocieńca a także zawitamy do Smardzka. Cały plan wydarzeń przedstawimy bliżej terminu wydarzenia. Lokomotywa SU42-518 obecnie oczekuje naprawy, zatem jest udział w wydarzeniu jest uwarunkowany tym czy będzie sprawna. Jeśli nie to pojedziemy SU42-536.


Lipiec 2024

Rajd rowerowy Toruń – Pieczyska