Projekt „REGIONALISTA”

Wspólnie z przewoźnikiem CargoMaster z Torunia, Firmą Migro Sp. z o.o z Torunia oraz Firmą Morvi Sp. z o.o. zapraszamy na wyjątkową dwudniową przygodę podróży zabytkowym pociągiem po województwie kujawsko-pomorskim.


UWAGA

ZAMIAST IKARUSÓW POJADĄ DWA JELCZE RTO

Z MUZEUM KOMUNIKACJI W PATERKU.


Poniższe mapy przedstawiają trasy poszczególnych przejazdów. Trasy pociągów zaznaczono na czerwono. Na zielono zaznaczone są pozostałe linie kolejowe, natomiast siwe kropkowane linie to zlikwidowane już linie kolejowe czekające na przywrócenie do ruchu.


2 marca 2024r.


„TORUŃSKA KOLEJ MIEJSKA”

Toruń Główny – Olek – Toruń Północny.

2 marca 2024r. rozpoczniemy przejazdem pod nazwą „Toruńska Kolej Miejska” z Torunia Głównego przez Toruń Północny do Olka i z powrotem do Torunia Północnego. Na stacji Toruń Północny pociąg będzie miał zaplanowany dłuższy postój na happening promujący reaktywację stacji Toruń Północny dla potrzeb kolei aglomeracyjnej BiT City.

Patronat honorowy nad odcinkiem „TORUŃSKA KOLEJ MIEJSKA” objął Prezydent Miasta Torunia.

Przejazd pociągu prezentuje poniższa mapka.


„SOLANKOWY PIERNIK”

Toruń Północny – Kruszwica. Powrót Inowrocław – Toruń Główny.

Z Torunia Północnego pojedziemy do Kruszwicy pociągiem o nazwie „Solankowy Piernik” . Pociąg „Solankowy Piernik” będzie wracał do Torunia Głównego. Mieszkańcy Inowrocławia mogą zakupić bilet odcinkowy Inowrocław – Kruszwica celem dojazdu do pociągu „Oskar Kolberg”. Bilet dojazdowy z Inowrocławia do Kruszwicy wydaje się łącznie z biletem na przejazd pociągiem „Oskar Kolberg” Przejazd pociągu „Solankowy Piernik” prezentuje poniższa mapka.


„OSKAR KOLBERG”

Kruszwica – Jaksice – Inowrocław Chemia – Pakość – Wapienno – Pakość – Inowrocław.

Z Kruszwicy uruchomimy pociąg „Oskar Kolberg” na trasie Kruszwica – Jaksice – Inowrocław Chemia – Pakość – Wapienno – Pakość – Inowrocław Rąbinek – Inowrocław. Mieszkańcy Inowrocławia, którzy wykupią tylko bilety na odcinek Inowrocław – Kruszwica mogą wrócić pociągiem „Oskar Kolberg” do stacji Inowrocław Mątwy. Przejazd pociągu prezentuje poniższa mapka.


3 marca 2024r.


„TĘŻNIA”

Toruń Wschodni – Ciechocinek.

3 marca 2024r. rozpoczniemy od kursu do Ciechocinka pociągiem pod nazwą „Tężnia”. Krótka wycieczka z z Torunia Wschodniego do Ciechocinka jest promocją ogłoszonego przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego powrotu regularnych połączeń do tego polskiego uzdrowiska. Przejazd pociągu prezentuje poniższa mapka.


„JUBILAT”

Przejazd pociągiem z Ciechocinka do Torunia Głównego i z powrotem do Ciechocinka dla mieszkańców i odwiedzających kurort. Wydarzenie wspiera finansowo Gmina Miejska Ciechocinek i jest ono elementem Roku Jubileuszowego 200 lat Ciechocińskich Tężni”


„WISŁA”

Ciechocinek – Maksymilianowo przez Toruń Główny, Chełmża, Unisław Pomorski, Bydgoszcz Fordon. Powrót Bydgoszcz Główna – Toruń Wschodni przez Bydgoszcz Fordon, Ostromecko, Unisław Pomorski, Chełmża.

Z Ciechocinka pojedziemy pociągiem „Wisła” do Maksymilianowa. Pociąg pojedzie malowniczą trasą przez Unisław Pomorski dwukrotnie przekraczając rzekę Wisłę na swojej trasie. W drodze powrotnej pociąg „Wisła” pojedzie z Bydgoszczy Głównej do Torunia Wschodniego również przez Unisław Pomorski. Przejazd pociągu prezentuje poniższa mapka.


„BOŻENA”

Maksymilianowo – Bożenkowo – Maksymilianowo.

Z Maksymilianowa pojedziemy wojskową bocznicą do Bożenkowa i z powrotem.

Maksymilianowo – Bydgoszcz Emilianowo – Nowa Wieś Wielka. Powrót: Nowa Wieś Wielka – Bydgoszcz Emilianowo – Bydgoszcz Główna.


„BYDGOSKIE ŹRÓDLISKA”

Z Maksymilianowa po powrocie z Bożenkowa pojedziemy do Nowej Wsi Wielkiej przez Puszczę Bydgoską. Pociąg o nazwie „Bydgoskie Źródliska” przypomni o cennych zasobach środowiska naturalnego Puszczy Bydgoskiej. Z Nowej Wsi Wielkiej wrócimy do Bydgoszczy Głównej. Przejazd pociągu prezentuje poniższa mapka.


Pociąg powrotny „WISŁA” z Bydgoszczy Głównej do Torunia Głównego.


REGULAMIN WYDARZENIA


W pociągu będziemy gościć Regionalistów z Kujaw, Ziemi Chełmińskiej z Ziemi Dobrzyńskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *