Projekt „POWITANIE LATA”

Zapraszamy na przejazd Autosanem H9 – 8 lipca 2023.

Zapraszamy na niestandardowe powitanie wakacji w formie przejazdu zabytkowym autobusem Autosan H9 połączonym z rejsem po Zalewie Koronowskim oraz ogniskiem. Przejedziemy niedostępne na co dzień transportem publicznym rejony Zalewu Koronowskiego przez Zamrzenicę, Piłę Młyn oraz zwiedzimy zespół zabytkowej stacji kolejowej Pruszcz-Bagienica.
Podróż zaczynamy z pętli tramwajowej Przylesie, zabieramy chętnych z Bydgoszczy przy rondzie Jagiellonów oraz sprzed dworca PKP Bydgoszcz Główna, następnie śladem kolei wąskotorowej przez Morzewiec, Wtelno, Gościeradz dojedziemy do Koronowa. Z Koronowa zabieramy ostatnie chętne osoby, a następnie leśnymi drogami objedziemy Zalew Koronowski dookoła. W Pile-Młyn zrobimy sobie dłuższą przerwę na kanapki, aby móc poświęcić czas w Pruszczu-Bagienicy na zwiedzanie tamtejszego zespołu dworca. Z Pruszcza-Bagienicy pojedziemy w kierunku mostu kolejowego na Zalewie Koronowskim – część trasy będziemy musieli przejść pieszo, około 10 minut piechotą. Z miejsca w którym linia kolejowa nr 240 przecinała Zalew Koronowski udamy się w rejs motorowymi pontonami do Pieczysk, czas rejsu to około godzina. W Pieczyskach skorzystamy z ogólnodostępnego ogniska na które zapewniamy opał oraz ketchup, musztardę i pieczywo. Kiełbasy i napoje każdy musi zapewnić we własnym zakresie – autobus z Pruszcza-Bagienicy przejedzie do Pieczysk więc można pozostawić bagaż w autobusie. Po ognisku w Pieczyskach wracamy autobusem do Bydgoszczy, jeżeli będą pasażerowie z miejscowości pośrednich to jedziemy przez te miejscowości, a jeżeli nie to bezpośrednio z Pieczysk do Bydgoszczy.
Liczba miejsc jest ograniczona, koszt udziału wynosi 80,00zł od osoby. Procedura udziału wygląda następująco:
Osoba chętna zgłasza udział telefonicznie pod numer 696-549-303, następnie zostaje wpisana na listę uczestników i jest zobowiązana do wpłaty w ciągu trzech dni na konto podane w e-mailu, w przeciwnym razie miejsce nie jest dalej trzymane i ktoś inny chętny może mieć dzięki temu gwarancję uczestnictwa. Zapisy przyjmowane są do 20 czerwca, a więc ostatnie osoby mogą opłacić udział do 23 czerwca. Związane jest to ze sprawami organizacyjnymi wynajmu autobusu, sprzętu wodnego itd. Prosimy również o wyrażenie zgody na publikację wizerunku ( bez publikacji danych osobowych) na zdjęciach z wydarzenia przez Stowarzyszenie w mediach społecznościowych i działalności opisanej w Statucie Stowarzyszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *