Spotkanie autorskie z Karolem Trammerem

27 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koronowie współorganizowaliśmy spotkanie z Karolem Trammerem, autorem książki „Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej”.
Karol Trammer redaktor naczelny dwumiesięcznika „Z biegiem szyn” i autor wspomnianej książki odwiedził nasz region po raz kolejny, gościł już w 2019 roku w Bydgoszczy, a także mieliśmy okazję prowadzić z nim live czat, na temat sytuacji transportu kolejowego w naszym województwie, w listopadzie 2021 roku – był to też czat poświęcony inicjatywie KE jaką był Europejski Rok Kolei.
Karol Trammer odbył już liczne spotkania autorskie i omówienia swojej głośnej książki, w której dokładnie opisuje mechanizmy likwidowania transportu kolejowego w Polsce, dlatego aby nie powielać ogólnych problemów postanowiliśmy zaprosić Karola do Koronowa – miejscowości z liczbą mieszkańców powyżej 10 tys., do której dociera linia kolejowa, ale nie ma połączeń. Omówiliśmy problemy takich miast i regionów, które opisane są w książce, na przykładzie wydarzeń z Koronowa, Więcborka czy Borów Tucholskich.
Książka jest odpowiedzią na szereg pytań, często bardzo prostych, jak to dlaczego właściwie kolej nie dociera dzisiaj do Koronowa, do Szubina, do Więcborka, do Żnina i wielu innych miasteczek?
Zachęcamy do obejrzenia nagrania wideo z tego spotkania oraz do przeczytania książki, która z pewnością wyjaśni Państwu szereg wątpliwości i przyniesie nowe informacje o procesach i ludziach odpowiedzialnych za wykluczenie komunikacyjne w zakresie dostępu do transportu kolejowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *